Dżinsy a sprawa dress code’u – szkolenie Master of Business Image

Pierwsze pytanie jakie zadano mi na szkoleniu: „Czy można nosić dżinsy do pracy?”. Odpowiedź wcale nie jest taka prosta:

  1. zależy do jakiej pracy – ja, do mojej, mogę;)
  2. zależy co chcesz osiągnąć swoim wizerunkiem – dżinsy mogą świadczyć o odważnym łamaniu zasad lub braku poszanowania dla nich. Mogą też łamać dystans pomiędzy pracownikami.
  3. lubiane najczęściej przez tym osobowości czerwonej wojowniczki – takiej, której musi być wygodnie i bardzo nie lubi dostosowywać się do zasad.
  4. najczęściej akceptowane w casualowy piątek, szczególnie w branżach zaufania społecznego niedopuszczalne w inne dni.

Ja postanowiłam wystąpić w dżinsach na szkoleniu z wizerunku biznesowego dla firmy GPW w hotelu Heron. Dlaczego? Szkolenie miało trwać cały dzień, a ja potrzebowałam zmniejszyć dystans pomiędzy sobą a grupą, żeby warsztat przebiegł w dobrej, zaufanej atmosferze. Żeby nie było zbyt swobodnie, do dżinsów założyłam klasyczną, męską koszulę marki Wólczanka, modny hiszpanski pasek i piękne, haftowane botki.

Co jest najważniejsze w moich szkoleniach? Prawda! Nie uznaję manipulowania wizerunkiem, więc odkrycie prawdziwej osobowości uczestników jest kluczem do ich profesjonalnego wyglądu. Co jeszcze? Odkrycie jakie pierwsze wrażenie robią uczestnicy oraz zmobilizowanie ich do świadomych decyzji ubraniowych. Co jest moim celem? Pokazanie, że ubranie to szacunek do siebie i innych. I udowodnienie, że każdy, absolutnie każdy z nas może wyglądać atrakcyjnie i profesjonalnie.

Dodaj komentarz