piątek, 3 marca, 2023, Monika Jurczyk
Jakim typem kolorystycznym jesteś? Zastanawiałaś się pewnie nie raz! Codziennie dostaję o to bardzo dużo pytań, a to wcale nie jest takie trudne!
Analiza kolorystyczna to coś co ma nam ułatwić życie a zazwyczaj stresuje nas tak bardzo. Tak bardzo, że sami już nie wiemy co na siebie założyć i nosimy tylko kolory neutralne. Boimy, że wydarzy się coś złego jeśli źle dobierzemy kolory. Tymczasem nie stanie się nic złego. Spokojnie. Świat się nie zawali. Analiza kolorystyczna powstała tylko po to aby podkreślić nasze naturalne piękno.
Intuicyjnie jesteśmy w stanie dobrze dobierać najlepsze kolory dla siebie, zdarza się jednak niestety dość często, że dajemy sobie wmówić przekonania na temat kolorów. Wiele osób kolorystycznie próbuje nas zaprogramować – wyłapanie tych przekonań pozwoli Wam na to, by otworzyć się na kolory i wprowadzić więcej koloru do szafy.
Najlepiej określić swój typ kolorystyczny porównując się do kogoś.
Nadgarstek jest tą częścią ciała, która rzadko się opala, stąd kolor skóry jest tam prawdziwy. Typ zimny – czerwona, bardzo jasna skóra niebieskawe żyły. Typ ciepły – oliwkowa, żółta skóra, zielone żyły. Jeśli Wasze żyły są i niebieskie i zielone – możecie być typem neutralnym – decydujecie się wtedy na jedną paletę kolorystyczną i ją nosicie po to by kolory do siebie pasowały i by łatwiej nam było tworzyć zestawy.
Przykładamy ją do twarzy i znowu jeśli nasza skóra przy tej kartce wydaje się bardziej czerwona – jesteśmy typem chłodnym. A jeśli nasza skóra jest w odcieniu oliwkowo – żółtym to jesteśmy typem ciepłym.
Znajdujemy w domu coś srebrnego i złotego i robimy sobie zdjęcie w tej rzeczy przyłożonej do twarzy przodem do okna. Możecie też znaleźć dwie rzeczy jedną w ciepłym i drugą w zimnym odcieniu. Zakrywamy nim wszystkie inne kolory przy twarzy. Obserwujemy jak zachowuje się na nasza skóra w tym kolorze, czy mamy cienie pod oczami, czy kolor naszych oczu jest podkreślony.
Typ zimny nosi kolory rozbielone, pastelowe i laboratoryjne, neonowe.
Typ ciepły nosi kolory ziemi, kolory, które kojarzą się z naturą: kolory kwitnącej łąki i jesiennego sadu.
Zdjęcia to fragment mojego e-booka kursowego do kursu on-line o analizie kolorystycznej.
Pamiętaj! Wybieraj kolor, w których WYGLĄDASZ a nie czujesz się najlepiej. To „czucie” się to często są nasze przekonania i to, co ktoś nam powiedział. Warto się nad tym zastanowić dlatego sprawdź po jakie kolory sięgasz i dlaczego.
Sprawdź inne moje wpisy: