Blog

ABC Stylu - Sylwetka E

by Monika Jurczyk - Osa / 04/09/2019

Dzisiaj sylwetka malutka, w której oczywiście drzemie wielki potencjał - sylwetka E!

Jeśli masz do 165 cm wzrostu, jeśli nie potrafisz zaklasyfikować się do żadnej sylwetki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś moją sylwetką E.

Sylwetka E to jest właśnie taka drobniutka, dziewczęca sylwetka, której zaletą jest to, że w zasadzie może nosić prawie wszystko. Jednak najlepiej, żeby te rzeczy odsłaniały to, jaka jest drobna i szczupła, niżeli zasłaniały. Jedyny błąd jaki E może popełnić to noszenie za dużych rzeczy, ponieważ bardzo w nich wtedy znika i rzeczy oversize wyglądają na niej, jak rzeczy starszej siostry, a nie jakby faktycznie było to zaplanowane. Po za tym wszystko będzie w porządku.

Sylwetka E to sylwetka, której biodra, ramiona i biust są mniej więcej takiej samej szerokości, a talia jest raczej mniej zaznaczona. Wiąże się to również z tym, że czasami przez niższy wzrost nogi mogą wydawać się odrobinę krótsze, więc w tej sylwetce to co robimy, to wydłużamy nogi. Bo długie nogi jeszcze nikomu nie zaszkodziły :)

Zrzut ekranu 2019-09-03 o 11.33.45

Naszą sylwetką E jest dzisiaj Sylwia.

IMG 7570

Stylizacja 1 To stylizacja, która podkreśla bardzo szczupłe i bardzo fajne nogi sylwetki E - krótka czerwona spódniczka z falbanką u góry po to, żeby trochę jednak te biodra zaokrąglić. Sylwetka E przez to, że jest szczupła i drobna wygląda świetnie w obcisłych rzeczach i nie musi bać się dzianin i obcisłych swetrów. One zazwyczaj dość mocno poszerzają sylwetkę, ale ponieważ ta sylwetka jest malutka to spokojnie może sobie na to pozwolić. A więc do tej spódniczki wybrałam obcisły sweter bez dekoltu - gdyby miał golf, też byłoby dobrze, bo sylwetka E jest jedną z niewielu, które w golfie wyglądają bardzo dobrze. Stylizacja jest bardziej w stylu casual, dlatego też Sylwia wystąpiła w trampkach, ale nie są to bardzo duże sportowe buty, ponieważ też musimy zastanawiać się tutaj nad proporcjami sylwetki. Więc jeżeli sylwetka jest mniejsza to buty również powinny być mniejsze.

Stylizacja 2 Druga stylizacja dla sylwetki E to kombinezon. Kombinezon o tyle fajny, że ma bardzo wysoką talię. Trzeba pamiętać, że jeżeli jakieś ubranie wysoko zaznacza talię, to nogi nam się ekstremalnie wydłużają, a to dla sylwetki E jest bardzo, bardzo korzystne. Do tego szpilki w tym samym celu - żeby nogi wyglądały na dłuższe. Te szpilki są tu o tyle fajne, że dzięki temu, że mają wzór przyciągają uwagę, również dlatego, że sam kombinezon jest bez wzoru. Dlaczego ? Dlatego, że duże wzory na takim materiale mogłyby przytłoczyć naszą małą sylwetkę i sprawić, że widoczne będzie tylko ubranie, a nie ona sama.

Stylizację dopełniają dodatki między innymi mała torebka. Tutaj też pamiętamy o zasadzie proporcjonalności. Łatwo to sobie wyobrazić - taka mała sylwetka z ogromną torbą wygląda na przeciążoną. Dlatego wybieramy mniejsze torebki, żeby proporcjonalnie pasowały one to kształtu i proporcji sylwetki.

Żeby ten w sumie dość klasyczny i spokojny kombinezon wyglądał bardziej wow i bardziej glamour, mamy tutaj dłuższe kolczyki, które pasują kolorystycznie, ale tu uwaga dla sylwetek E jest taka, żeby uważać z dodatkami i nie przeładować nimi sylwetki, bo to co jest w nich pięknego to jej delikatność. Więc pilnujemy tego, by było widać najpierw nas, a dopiero później stylizację.

IMG 7572

Stylizacja 3

Kolejna propozycja stylizacji dla E to garnitur. Dlatego, że w zależności od tego jak go zaaranżujemy, może nam się przydać do pracy, na spotkanie, a czasem nawet na spacer

Tutaj w tym garniturze to co jest ważne to to, że mamy spójność kolorystyczną, ponieważ sylwetka E jest dość niska to wydłużamy i rysujemy jedną linię. Czyli - spodnie i marynarka są w tym samym kolorze, żeby sylwetka wydawała się dłuższa. Do garnituru dobrałam po prostu t-shirt, bo nie chciałam, żeby było zbyt strojnie i zależało mi na tym, żeby Sylwia czuła się swobodnie. Z kolei elegancji tutaj dodają buty na ozdobnym słupku w kolorach garnituru. Jest też kolorowy pasek, żeby też coś w tym garniturze się po prostu działo, ale również dlatego, żeby te spodnie wyżej podnieść i zaznaczyć talię.

  • Czyli znowu robimy to na czym sylwetce E najbardziej zależy, czyli po pierwsze troszkę poszerzamy - kolorem, fakturą, po drugie wydłużamy nogi. Wtedy absolutnie każda sylwetka E będzie wyglądać fenomenalnie

Drogie sylwetki E pamiętajcie proszę, żeby ten swój mały rozmiar nosić z dumą. Pamiętajcie, że niski wzrost może być również zaletą i że doceniamy siebie, to jakie się urodziłyśmy i jaki jest nasz urok. Jesteście taką naprawdę bardzo dziewczęcą i delikatną sylwetką. Fajnie jest to eksponować, fajnie jest wybierać takie stylizacje, które nie będą Was przytłaczały, a podkreślą właśnie te atuty sylwetki, czyli to, ze jesteście takie wspaniale drobne. Wiem, że wiąże się to również z różnymi problemami, że rozmiar xs bywa czasem za duży, ale czasem warto szukać, warto znaleźć takie fasony i takie rozmiary, w których będziecie czuły się dobrze, żeby po prostu - pokazać siebie światu.

Zrzut ekranu 2019-09-03 o 11.34.26

Gwiazdy, które są sylwetką E to Monika Brodka, Anna Kendrick i Michelle Williams.

Zrzut ekranu 2019-09-03 o 11.35.09

Poniżej znajdziecie również fanstastyczne zestawy dla E:

zF4hjdmG

KOMBINEZON TOREBKA BOTKI

ER2WAdpy

MARYNARKA SPODNIE TOP TOREBKA SZPILKI

hR9PsMQF

SWETER SPÓDNICA TOREBKA BOTKI

Pełne metamorfozy uczestniczek nowego cyklu oraz omówienie każdej sylwetki znajdziesz w mojej najnowszej książce pt. „Styl bardzo osobisty”. Darmowy rozdział z mojej nowej książki, w którym opowiadam, jak przez lata zmieniło się moje podejście do sylwetek możesz pobrać i przeczytać tutaj: www.stylbardzoosobisty.pl