Blog

ABC Stylu- Sylwetka T

by Monika Jurczyk - Osa / 11/09/2019

Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Ania, jak zobaczyłam jej zdjęcia to bardzo się ucieszyłam i pomyślałam sobie, że to będzie świetna zabawa. Ponieważ Ania ma taką sylwetkę, na której ubrania wyglądają fenomenalnie.

Jest to sylwetka T. Wyróżnikiem sylwetki T, jest między innymi to, że jest to sylwetka dośc szczupła, oraz to, że ma piękne szersze ramiona. Na takich ramionach ubrania pięknie się układają i można właściwie zaprezentować każdy fason. sylwetka T

Oczywiście na swojej drodze spotkałam, bardzo wiele kobiet, które chciałyby coś z tymi szerokimi ramionami zrobić, są za szerokie, i one ich nie lubią. Oczywiście opowiem Wam dzisiaj co zrobić z ramionami, żeby zbudować proporcje i wyrównać sylwetkę. Ale będę Was też zachęcać do tego, żebyście tak jak Ania te swoje ramiona polubiły. Tak więc, mam nadzieję, że zarówno Ani jak i Wam spodobają się przygotowane stylizacje dla sylwetki T, nauczycie się czegoś od nas. Ale to co chciałabym, zebyście dzisiaj zapamiętały to, to że szersze ramiona czy jakakolwiek inna szersza część ciała, mogą być piękne i mogą być Waszym wyróżnikiem, zamiast wadą.

Ania jest sylwetką T, dlaczego T? Dlatego, że jej sylwetka wygląda dokładnie tak jak drukowana litera T. Są szersze ramiona i reszta szczupłej sylwetki. Czyli sylwetka T ma niezbyt szerokie biodra, zgrabną pupę, zazwyczaj szczupłe nogi i średni biust.
Dlatego, może w zasadzie stosować i duże wzory, mocne kolory i trochę błysku, ponieważ jest to sylwetka, która nie boi się poszerzania.

Naszą sylwetką T jest Ania:

kklkl

Stylizacja numer jeden to stylizacja z piękną sukienką.
Wybrana specjalnie dla Ani, po to żeby chociaż trochę odsłonić jej piękne nogi. Mimo, że Ania najczęściej chodzi w dżinsach, żeby nie było zbyt słodko kowbojki. Co robią te kowbojki, oprócz tego, że świetnie wyglądają, one świetnie budują proporcje z szerszymi ramionami. Dzięki temu, sylwetka zaczyna przypominać klepsydrę. Delikatna gumka w talii, sprawia, że eksponujemy naprawdę super płaski brzuch Ani, a falbanki w okolicach biustu odrobinę go powiekszają. Całość jest z jednej strony dziewczęca, z drugiej modna i nie przesadzona, żeby było trochę więcej koloru dodałam musztardową kopertówkę. Bardzo modną w tym sezonie jest to bardzo fajne zwieńczenie tej stylizacji.

Stylizacja numer dwa, to stylizacja przede wszystkim nowoczesna i wygodna, ale też taka, która bierze pod uwagę gust Ani.
Ponieważ Ania zwykle chodzi w spodniach, tym razem dostałą spodnie. Spodnie inne niż na co dzień. Ponieważ dla sylwetki T, idealne spodnie to spodnie szerokie. Dlaczego? Budują świetnie proporcje do ramion i sylwetka zaczyna wyglądać jak klepsydra. Tylko niektóre sylwetki, w tym sylwetka T, mogą sobie pozwolić na gruby sweter z półgolfem, dlatego, że sa szczupłe u góry, dlatego mogą się poszerzyć. Żeby sylwetka wyglądała troche lżej w tym wszystkim, można odsłonić nadgarstki, bo to zawsze sprawia, że sylwetka wygląda smuklej.Żeby było wygodniej, białe trampki. Dlaczego białe? Znowu budujemy proporcje do ramion, więc buty musi być widać. Gdyby znikneły w nogawkach spodni, tej równowagi nie budowałyby tak dobrze. Żeby dopełnić stylizacji mamy świetną, niebieską torebkę, dość długą więc można ją nosić tak, żeby była w okolicy biodra, bo biodra sylwetki T sa bardzo szczupłe. A do tego wszystkiego, nowoczesne ciemne okulary, żeby całośc była bardzo efektowana, gwiazdorska trochę, ale wygodna. DSC04606-2

Stylizacja numer trzy to też sukienka.
Sukienka, która przypomina kimono, przede wszystkim będzie pięknie podkreślała szczupłą talię, sylwetki T. To co jest tutaj ważne to, że musimy pamiętac o tym, że jak przewiązujemy gdzieś sylwetkę to, to jest tak zwany magnez uwagi. Napisałam o tym w mojej nowej trzeciej książce: "Styl bardzo osobisty", że jak mamy gdzieś jakieś przewiązanie, przecięcie to to bardzo przyciąga uwagę. Więc uwagę przyciągamy tam gdzie chcemy, ale w przypadku Ani spokojnie możemy przyciągnąć uwagę do talii. Ta sukienka ma też niezwykle fajny kolor, dla zimnego typu kolorystycznego Ani. Ale przede wszystkim ważne, są w niej duże wzory. Duże wzory to wzory które moga poszerzyć sylwetkę, ale znowu nie ma się czym martwić w przypadku sylwetki T, można ją spokojnie poszerzać. Ponieważ jest sylwetką smukła i szczupłą. Kimonowe rękawy sprawią, że szersze ramiona poprostu w niej znikną, czyli znowu uzyskamy ten efekt do, którego dążymy. Czyli efekt proporcjonalnej klepsydry. Tym razem delikatna sukienka, połączona jest z równie delikatnymi butami, są to buty, które mają kolor. Po to, zeby było je widać, żeby robimy równowagę dla sylwetki na dole.

sylwetka T porady

Gwiazdy, które są sylwetką T to Kristen Steward, Elle Macpherson i Kate Middleton. TTTTTTTTTTTTTTTTTT

Poniżej znajdziecie piękne zestawy dla sylwetki T:

Zestaw 1

Sukienka
Buty
Torebka
1111111

Zestaw 2

Sukienka
Buty
Torebka
222222

Zestaw 3

Kombinezon
Buty
Torebka
33333

Pełne metamorfozy uczestniczek nowego cyklu oraz omówienie każdej sylwetki znajdziesz w mojej najnowszej książce pt. „Styl bardzo osobisty”. Darmowy rozdział z mojej nowej książki, w którym opowiadam, jak przez lata zmieniło się moje podejście do sylwetek możesz pobrać i przeczytać tutaj: www.stylbardzoosobisty.pl