Blog

Jak dobrać torebkę do butów ?

by Monika Jurczyk - Osa / 14/11/2019

Wiemy już, że dzielimy się na te kobiety, które kochają buty lub na te, które wolą torebki. Lata pracy jak osobista stylistka utwierdziły mnie w przekonaniu, że wiele z nas ma problem jak połączyć buty z torebką.

W jednym sezonie łączyłyśmy te same kolory dodatków, w kolejnym już były passè, a w następnym znowu wracały zestawy... Można się pogubić, prawda ?

Czasy się zmieniły, a sztywne zasady modowe odeszły do lamusa, ale mimo to są pewne połączenia dodatków, które nigdy nie wyglądają dobrze.

Na Wasze prośby przygotowałam dla Was takie małe zestawienie dobrych i złych połączeń torebek i butów. Zobaczcie same ;)

*TO MOŻESZ ŁĄCZYĆ *

55Vyjbyr TOREBKA BUTY

Jak już wiecie, czarne torebki shopperki nie pasują do każdej sylwetki. Podobnie jest z butami - niektóre buty mogą przy niej zniknąć. Czarne kozaki to dobre rozwiązanie, ponieważ jedno drugiego nie przytłacza. Ważne - zasada, że nie łączymy tych samych kolorów można potraktować bardzo dowolnie. Niektóre kolory tak jak w tym przypadku - czerń jest w porządku. Czarne dodatki to jedno z najklasyczniejszych połączeń. Jeżeli łączymy czarne dodatki warto pomyśleć o różnych kształtach lub fakturach.

E6j377LL TOREBKA BUTY źródło - www.pinterest.pl

Klasyczna forma torebki i butów - w takim przypadku wybieramy dwa różne kolory,które pasują do siebie, aby całość nie była nudna.

9thkDZmC TOREBKA BUTY źródło - www.pinterest.pl

Nowoczesna torebka o geomterycznym kształcie najlepiej wygląda w połączeniu z nowoczesnymi butami. Tu w tym przypadku dobrze wyglądają białe, proste botki na słupku.

isbEjr1T TOREBKA - Dior BUTY - Balenciaga źródło - www.pinterest.pl
Torebkę, która jest tzw. it bag warto połączyć z równie modnymi sneakersami. Pamiętajcie jednak, żeby obie te rzeczy pasowały do siebie pod względem koloru. Jeśli macie wzór na torebce - buty mogą być gładkie, ważne żeby kolor na torebce był też elementem kolorystycznym na sneakersach.

T8cj5FBn TOREBKA BUTY źródło - www.pinterest.pl

Klasyczna czarna torebka o bardzo prostym kształcie dobrze wygląda z wieloma butami. Można do niej dodać proste sneakersy, szpilki, botki lub kozaki. Dobrym rozwiązaniem

LEhFrit3 TOREBKA BUTY źródło - www.pinterest.pl

Metaliczne wzory na torebce warto połączyć z prostymi, białymi butami. Tutaj połączyłam z białymi sneakersami, które mają w sobie element metaliczny. Dzięki temu przełamany jest elegancki ton torebki, a całość jest spójna i nowoczesna.

JGk6ndj4 TOREBKA BUTY źródło - www.pinterest.pl

Bordową torebkę połączyłam z czarnymi szpilkami - dzięki temu mamy bardzo klasyczne i proste połączenie, ale dzięki temu zestaw nie jest ciężki. Zestawienie borodowego koloru na butach i torebce mogłoby być bardzo ciężkie i przytłaczające.

TEGO NIEGDY NIE ŁĄCZ RAZEM

xXzo01Pr TOREBKA BUTY

Torebka w lamparcie cętki to nadal modny element stylizacji. Jednak pamiętajcie, że nie łączymy tego wzoru z takim samym na butach. Wtedy to zestawienie jest już trochę przestarzałe i w złym guście.

haUcfGHt
TOREBKA BUTY

Są takie połączenia kolorystyczne dodatków, które nie są dla nas korzystne. Tak jest właśnie w tym przypadku. Brązowe balerinki i brązowa torebka w więkoszci stylizacji będą nas postarzać, a cały zestaw stanie się po prostu ciężki. Wystarczy wymienić jeden element na inny kolor np. torebkę na małą czarną o klasycznym kroju.

OhJgZ1Cw TOREBKA BUTY

Podobnie dzieje się tutaj - mimo że mamy jasne kolory to połączenie pudrowego różu na butach i torebce wygląda dosyć infantylnie. Starajmy się wybrac tylko jeden dodatek w tym odcieniu. Drugi niech będzie w innym pasującym kolorze.

FmDXY8Vu PLECAK BUTY

I na koniec coś, co może wydawać się Wam trochę zabawne ;) Niestety zdarza się, że widuje takie połączenia wśród kobiet na ulicach... Plecaki sportowe zostawmy na wycieczkę do lasu lub w góry, ale nigdy nie wybierajmy go do pracy, lub na zakupy. Zestawienie go z jakimikolwiek innymi butami niż sportowymi nie jest dobre.

okladka przod

Więcej o torebkach i butach znajdziecie w mojej książce "Styl bardzo osobisty" Jeżeli jeszcze jej nie macie możecie kupić ją tutaj - https://stylbardzoosobisty.pl