Blog

JAK KUPOWAĆ MĄDRZE - podsumowanie tygodnia

by Monika Jurczyk - Osa / 10/11/2019

maxresdefault

W dzisiejszym video na podsumowanie tygodnia "Kupuj jak Profesjonalistka" dzielę się moim 15letnim doświadczeniem osobistej stylistki, czyli profesjonalnej zakupowiczki. 7 kroków, niekoniecznie łatwych, do tego, żeby na ubrania wydawać mniej, ale żeby w szafie było więcej :)

A w książce „Styl bardzo osobisty” jest tych kroków aż 15! Jeżeli jeszcze jej nie masz, to spokojnie możesz kupić ją tutaj

Poniżej przypominam Wam 6 kroków do stania się profesjonalistką w zakupach:)

KROK 1 Zrob listę brakujących rzeczy

  1. Czego masz w szafie najmniej? U mnie zawsze jest najmniej bluzek i ich brakuje mi najbardziej przy codziennych wyborach stylizacji
  2. Nie zapomnij o dodatkach - jeden dobry pasek może zmienić Twoje życie

75429391 2543032969107416 8298658023178502144 n

KROK 2 Lista marzeń

Jak robić zakupy, których potem nie będziemy żałować ? jest na to prosty sposób - zrób listę marzeń. Przejrzyj Instagram, Pinteresta i poszukaj inspiracji. Zastanów się o czym marzysz od dziecka, ale się boisz. Na zakupach koniecznie coś takiego przymierz i sprawdź czy rzeczywistość dorównuje marzeniom.

74685210 536731536885514 3232901400723718144 n

KROK 3 Poznaj swoją sylwetkę

Znajomość swojej sylwetki to ważny krok, do udanej stylizacji:) Jeśli jeszcze nie wiesz jaką jesteś sylwetką z Systemu Osy-zrób quiz - https://personalstylist.pl/quiz

KROK 4 Poznaj kolory

Zdecyduj jakim jesteś typem kolorystycznym - ciepłym czy zimnym? W sklepie omijaj kolory dla Ciebie niekorzystne - usprawni to proces kupowania, a czas na zakupach zmniejszy się o połowę i znowu, unikniesz nieudanych zakupów ;)

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakim jesteś typ urody koniecznie zobacz nasze wcześniejsze wpisy na blogu, tam znajdziesz wszystko, co powinnaś wiedzieć.

TYP CIEPŁY TYP CHŁODNY

KROK 5 Stylowa osobowość

Sprawdź czy jesteś wojowniczką, realizatorką, analityczką czy może gwiazdą? Jeśli nie słyszałaś o dopieraniu ubrań do swojej osobowości-koniecznie musisz to nadrobić. Na początek zrób listę rzeczy, które najbardziej lubisz nosić i inwestuj właśnie w takie. Nie ma po co kupować szałowych szpilek jeśli na co dzień kochasz trampki.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaką osobowością jesteś może Ci pomóc rozdział o stylowych osobowościach z książki „Styl Bardzo Osobisty”.

KROK 6 Kupowanie zestawami

Od lat powtarzam jak mantrę, na zakupach kupujemy zestawami, to ułatwia życie, zwłaszcza rano, kiedy mamy najmniej czasu na wybór stylizacji. Kiedy wszystko, albo zdecydowana większość ubrań w twojej szafie do siebie pasuje, problem w co mam się ubrać, znika.

A) Zawsze zastanawiaj się czy nowa rzecz pasuje do trzech, które masz w szafie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ubranie, które jest z nami od dłuższego czasu, możemy wystylizować w zupełnie nowy sposób. Zobaczcie kilka stylizacji z jedną sukienką.

B) Zastanów się, czy masz już to, co chcesz kupić w szafie? Może wcale nie potrzebujesz kolejnej szarej sukienki? Trendy wracają co kilka sezonów, czasami nawet nie wiemy, że daną rzecz mamy już w swojej szafie, trzeba się tylko do niej dokopać.

C) Jak łączyć wzory, które mam w swojej szafie? Jeśli jesteś dopiero na początku zabawy z miksowaniem wzorów, wybierz coś łatwego. Najważniejsze to nie bać się spróbować, wybierz zestaw, przymierz i sprawdź przed lustrem jak wyglądasz. Powodzenia!