Blog

S.O.S -pogotowie stylizacyjne OS -typy kolorystyczne

by Małgorzata Kuniewicz / 30/10/2018

Dziewczyny, na grupie najwięcej zapytań dotyczy typów kolorystycznych. Dzisiejszy wpis specjalnie dla mojej grupy:) tak, żeby pomóc Wam w odwiecznym pytaniu: "Czy jestem zimnym czy ciepłym typem kolortycznym".

Pytania na jakie musicie sobie odpowiedzieć:
1 Na jaki kolor się opalasz?
2 Czy lepiej się czuje w złocie czy srebrze?
3 Jaki masz kolor oczu?
4 Jaki masz naturalny kolor włosów?
5 Kolor nadgarstka: żółtawa skóra+ zielone żyły-ciepły typ/skóra sinoczerwona+żyły niebieskie-zimny typ.

Osa w swojej książce "Bądź Boska" radzi jak można samemu określic swój typ kolorystyczny.
"Weź dwie apaszki-złotą i srebrną. Przymierz. Który kolor sprawia, że wyraźniej widzisz barwę oczu, a twoja cera wygląda na wypoczętą? W którym jest ci po prostu "do twarzy"
Jeśli srebrnym -jesteś zimnym typem urody, jesli w złotym jesteś- ciepłym. Ale pamiętaj, nie pytam w którym "lepiej się czujesz" lub "chodzisz od zawsze". Bądź obiektywna lub poprostu kogoś zapytaj."

Jesli jesteś typem złotym:
Noś odcienie natury, ziemi, jesiennego parku, lub jeśli wolisz, coś bardziej energetycznego -wybierz barwy kwitnącej łąki lub sadu.

Jeśli masz jasne włosy lub ze złotymi refleksami: Lilia, brzoskwinia, mango, dynia, morela, złotawy beż, pustynny beż, czekoladowy, żonkilowy żółty, zieleń w odcieniu wody, mchu lub jabłek, fiołkowoniebieski.

Jeśli masz ciemne, kasztanowe, lub rude włosy: Mahoń, oberżyna, bakłażan, purpura, ciemnozielony, pamarańcz, musztarda, heban, fiołkowoniebieski.

NIE BÓJ SIĘ MIESZAĆ TYCH KOLORÓW, WSZYSTKIE NATURALNE, Z CIEPŁYM ODCIENIEM POWINNY DO CIEBIE PASOWAĆ. WYBIERAJ DO WOLI.

Złoty

wiosna

jesień

Jeśli lepiej wyglądasz w srebrze, wybieraj zimne odciebie, bardziej laboratoryjne, ostre, lodowate lub rozbielone pastele.

Dla jasnych włosów i oczu: Złamana biel, różowawy beż, błękit, zimne zielenie, róze, owocowe czerwienie, popielaty.

Dla jasnej cery i bardzo ciemnych włosów: odcienie lodu, cytrynowy, fiołkowy, fioletowy, turkusowy, szmaragdowy, wszelkie neonowe kolory.

NIE TRZYMAJ SIĘ KURCZOWO PODZIAŁÓW, MIESZAJ, MIKSUJ, PO SWOJEMU, SPRAWDZAJ CO ROBI NA TOBIE NAJWIĘKSZE WRAŻENIE(DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI).

Srebrny

lato

zima

"Masz już mniej więcej zakreślony krąg kolorów, z których możesz wybierać. Większość z nich ma swoje odcienie cieplejsze lub zimniejsze, więc nie musisz rezygnować z ulubionych. Tylko wypróbuj różne opcje. Przymierzaj bez makijażu i w dziennym świetle. Sprawdzaj który kolor działa na twoją cerę jak róż do policzków, a który może z powodzeniem zastapić cień do powiek, tak dobrze wydobywa ich odcień. Zacznij od swojej szafy, później wybierz się na zakupy. Zmiany wprowadzaj stopniowo,nie szokuj. Później, kiedy przyzwyczaisz się do kolorowej bluzki, sama poczujesz, że czas na połączenie jej z równie odważnymi spodniami czy spódnicą."

Jeśli dalej nie wiecie jakim typem kolorystycznym jesteście, zapraszam do naszej grupy na FB, postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

https://www.facebook.com/groups/401062563764821/?ref=br_rs