Blog

Ubrania po domu

by Monika Jurczyk - Osa / 13/02/2019

Zobacz moje domowo - hotelowe stylizacje w video:

Wracam do domu. Zdzieram z siebie swoją codzienną zbroję stylistki. Szpilki lądują w kącie, wymyślna biżuteria już bardzo ciąży i przeszkadza. Krótka sukienka (którą przecież uwielbiam) uwalnia mnie ze swoich objęć. No i te okropne, gryząco-cisnące rajstopy. Znikają. Uff… Nareszcie wolna! Jestem.

Ale nie, nie zostaję naga. Szukam najmilszej, miękkiej koszulki i spodni, w których będzie mi wygodnie. Rozglądam się za ukochanymi balerinkami z miękkiego pluszu. Jestem. W ubraniu, które mnie nie krępuje, ale nadal fajnie wygląda. Bo w domu także warto wyglądać. Niekoniecznie w peniuarze i klapeczkach z puszkiem…

Przeglądając szafy klientek, często słyszę: „To będzie po domu, nie wyrzucaj, ludziom się w tym nie pokażę, ale w mieszkaniu się przyda…”. Nieznoszę tego argumentu. „Wygodnie” nie można mylić z „obszernie”! „Miło” niech się nie kojarzy z rozwleczoną, starą koszulką z czasów studenckich i spodniami z polaru. Miękka koszulka może mieć seksowny dekolt lub uroczo spadać z ramienia. Spodnie, nawet te dresowe, potrafią podkreślać zgrabną pupę i ładne uda. Legginsy natomiast fajnie wyeksponują nogi, mięciutkie kapcie mogą być uroczym detalem, a nie spranym flakiem. „Po domu” nie znaczy gorzej. Przecież chcemy odpocząć i się zrelaksować. Czuć się dobrze. Trudno jest poczuć się domową boginią w okropnym polarze i spodenkach pamiętających pierwszą wycieczkę w góry, prawda? Poza tym w domu nie zawsze jesteśmy same. Czasem wpadamy na męża lub partnera, czasem na dziecko. Czasem nawet zdarzy nam się otworzyć drzwi listonoszowi lub przystojnemu hydraulikowi. Wreszcie czasem wpadnie sąsiadka poplotkować o innej sąsiadce. Naprawdę chcesz, żeby to miłe obgadywanie bliźniego przy pachnącej kawce popsuła bluza po starszym bracie, w której wyglądasz jak Britney Spears w swoim najgorszym okresie?

Zazwyczaj po prostu żałujemy funduszy na ubrania tylko do użytku domowego. Ale to nie jest duży wydatek, poza tym znacznie podnosi komfort życia. Nasze życie spędzamy głównie w domu lub pracy, warto więc również w domu wyglądać dobrze. Gdy więc następnym razem zrzucisz swoją zbroję, ubierz się „w siebie”. Niech nic cię nie gryzie i nie uciska. Ale niech to coś będzie kolorowe i podkreślające figurę. Wtedy nawet herbatka przed telewizorem nabierze innego charakteru.

DSC03407

DSC03418

Zestaw marki Pigeon

DSC03432

DSC03457

Spodnie: Dream Nation Bluza: Prosto

DSC03370

DSC03396

Szukasz innych propozycji? Zerknij:

PLNY Lala 10444-rozowo-fioletowy-szlafrok-damski-plny-lala-still-dreaming 4

PLNY Lala 10472-rozowo-zlota-pizama-damska-plny-lala-dreamgirl 1

PLNY Lala
9484-niebiesko-biala-bluza-damska-plny-lala-kiss

The Odder Side pol pm LONGSLEEVE-Z-ODKRYTYMI-PLECAMI-V-BACK-STARDUST-LIGHT-270 1

The Odder Side pol pl T-SHIRT-Z-ODKRYTYMI-PLECAMI-BLACK-WHITE-STRIPES-452 1

Knitis jt5b7fbba887c00 500x643

Wiola Wołczyńska Essenstial wd5beeeb8b01fb5 500x643

bynamesakke xp5bed38a4516ee 500x643

MUUV. hv5bec0c4a7e5f2 500x643

Local Herose qc5bcf1f4358fc7 500x643