Blog

Wenecja – miasto pięknie ubranych turystów

by Monika Jurczyk - Osa / 20/06/2017

„To jest Wenecja, nie Las Vegas”

– oburzył się szef sali, gdy po kolacji (przepysznej oczywiście) zapytałam gdzie tu można pójść potańczyć.

Coś w tym jest. Wenecja to powolne miasto, w którym lunch trwa wyjątkowo długo, a siedzący przy stolikach otoczeni są papierowymi torbami najlepszych włoskich marek. Ot! Taka przerwa w luksusowych zakupach.

Doskonała wersja wydarzeń wygląda tak: najpierw wydanie pieniędzy w Dolce&Gabbana, następnie delektowanie się „mozarella di buffala”, później przejażdżka gondolą, kolejne zakupy i kolacja.

Wenecja jest idealna na mniejsze, nieśpieszne, stylowe zakupy. Najlepiej w grupie przyjaciółek, lub, w wersji romantycznej, z mężczyzną przy boku. No i oczywiście w towarzystwie sprawdzonej personal shopper:) Beze mnie to nie byłoby to samo!

Wenecja to nie Las Vegas i nie jest to typowe turystyczne miasto. Największe zaskoczenie? Wszyscy turyści są doskonale ubrani! I nagle okazuje się, że płaskie i wygodne buty to nie muszą być koniecznie znoszone trampki albo buty górskie. A do zwiedzania dobrze nadają się zwiewne sukienki, a nie bawełniane szorty.

Na szczęście przed wyjazdem dokładnie przemyślałam swoje stylizacje. Pobiegłam do Blackbow po odpowiednie sukienki, a w Kazar wybrałam zarówno piękne szpilki jak i wygodne sandały i lekką torebkę. Czułam się bardzo dobrze przechadzając się tymi wąskimi uliczkami, gdy wiatr podwiewał mi sukienkę. Na nastrój wpływał też różowy szampan, który umilał nam czas i oczywiście przepiękne ubrania w weneckich sklepach. No i pierwszy raz żałowałam, że nie mam długich włosów, które wiatr mógłby rozwiewać w wodnej taksówce.

Ale nie żałowałam, że Wenecja to nie Las Vegas. W podróżach, zarówno zawodowych jak i prywatnych, lubię czas – na delektowanie się kawą, otaczanie się pięknem (tak górnolotnie nazywam shopping) i chłonięcie klimatu miasta. Lubię mieć chwilę na zauważenie swoich odczuć i oczywiście nastrojów osób, z którymi jestem. Ten luksus uważności to moje najważniejsze wspomnienie z Wenecji.

venice (1) venice (16) venice (14) venice (18) venice (13) venice (15) venice (17) venice (11) venice (10) venice (7) venice (12) venice (8) venice (9) venice (6) venice (5) venice (4) venice (2) venice (3)