Historia OSY - personalstylist.pl

Poznajmy się

W 2005 roku wymyśliłam sobie zawód personal shopper i zostałam pierwszą polską osobistą stylistką.

Teraz już na zakupy chodzę dużo rzadziej i obowiązują na nie zapisy podobnie jak na wykłady czy szkolenia offline. Przez ostatnie kilka lat skupiłam się głównie na działalności w internecie po to, żeby dotrzeć z moim przekazem do jak największej ilości osób. Jaki to przekaz? Jesteś boska w każdym rozmiarze i typie sylwetki!

Stworzyłam już 6 kursów online, z których dwa dostępne są w stałej sprzedaży (sprawdź sklep), a 4 w sezonowej. Napisałam również ebooka plus size oraz samodzielnie wydałam moją trzecią książkę “Styl bardzo osobisty”. Uważam, że samoakceptacja i docenienie swojego wyglądu są najważniejszym krokiem w tworzeniu stylu. Uwielbiam moją pracę. Mam prawie 40 lat Jestem żoną Michała i mamą Mai. Lubię jogę, sztukę, książki i polskie morze.

2023

Razem z polską marką Nashe stworzyłam swoją autorską kolekcję torebek.

2023

Marzec

Razem z wizażystką Karoliną Ciochoń swtorzyłyśmy kurs “Podstawy makijażu”.

2023

Styczeń

Premiera nowego kursu on-line “To nie tylko dodatki”. Kurs okazał się hitem i w pierwszej edycji wzięło udział ponad 500 kursantek!

2022

Styczeń

Tworzę wraz z marką Me Complete swoją kolekcję ubrań. A moje podkoszulki wymiatają! 🙂

2022

Regularnie w każdy poniedziałek prowadzę Herbatki z Osą, spotkania na żywo z moimi obserwatorkami. Spotykamy się na YouTube oraz Instagramie.

2022

Październik

Zostałam wykładowczynią na Uniwersytecie Jagiellońskim i prowadziłam zajęcia na studiach podyplomowych z retoryki.  Wykładałam „Kreowanie Wizerunku”.

2022

CZERWIEC

Wypuszczam kolejny kurs Zestawy Osy, jest to drugi najchętniej kupowany kurs. A kursowe e-booki o pakowaniu walizki są jednymi z waszych ulubionych!

2021

GRUDZIEŃ

Tworzę bardzo ważny kurs o typach sylwetek www.sylwetkaosy.pl pod hasłem „Twoja sylwetka jest cudem do ubrania, a nie problemem do rozwiązania”. Kurs jest w stałej sprzedaży.

2021

CZERWIEC

Kolejny kurs online i kolejny krok do szafy idealnej czyli Przegląd Szafy. Szczegóły kursu znajdziesz tutaj >

2021

Kwiecień

Premiera mojego bestsellerowego kursu o analizie kolorystycznej, do tej pory zrobiło go 2200 osób! Szczegóły >

2021

Zaczynam prowadzić regularne webinary, czyli wykłady online w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Czasem jest na nich nawet tysiąc osób! Zapisz się na najbliższe szkolenie: www.szkoleniaosy.pl

2020

Październik

Premiera kursu “Masz to w szafie” – kompleksowego, ogromnego kursu dla wszystkich moich obserwatorek. Teraz kurs już jest niedostępny.

2020

Maj

Wypuszczam mój pierwszy kurs online dla osobistych stylistek! “To nie tylko zakupy” okazuje się wielkim sukcesem! Obecnie kurs został odświeżony, a moje absolwentki z sukcesem prowadzą swoje działalności! Jestem z nich bardzo dumna!

2020

Marzec

Tworzę przepięknego, kompleksowego e-booka o modzie w rozmiarze plus i samoakceptacji „To tylko rozmiar”.

2019

Październik

Samodzielnie wydaję moją trzecią książkę “Styl bardzo osobisty” o stylu, samoakceptacji i zakupach. Aktualnie książka nie jest dostępna. Planujemy drugie wydanie w pierwszej połowie 2023 roku.

 

2018

Kwiecień

Mój autorski system sylwetek zostaje zaimplementowany w naszym startupie a’Pear i dostaje międzynarodową nagrodę od marki Farfetch.

2018

Zostaję zakupową twarzą “Złotych Tarasów’ pojawiam się na bilbordach, autobusach i oczywiście dbam o najwyższą jakość usług osobistej stylizacji w tym centrum.

2016

Spełnia się jedno z moich zawodowych marzeń. Jestem mówcą na TEDx. Mam nadzieję, że moja filozofia ubierania trafi również do odbiorców zagranicznych! ZOBACZ PREZENTACJE >

2014

Publikuję drugą książkę “Szefowa Swojej Szafy” dotycząca damskiego dress code. Autorski system Master of Business Image zaczyna istnieć i funkcjonować w świecie korporacji i biznesu.

2010

„Pani Moniko, a jaką ja jestem właściwie sylwetką?” – pyta klientka. Niejedna. Okazuje się, że tradycyjne systemy sylwetek nie działają. Wymyślam swój. SYLWETKA OSY zaczyna być testowana na wielu klientkach. I okazuje się, że nie tylko kreuje sylwetkę, ale realnie pomaga w zakupach. Odpowiednie fasony dobrane w zestawy „sprzedają” ubrania dużo lepiej niż wyświechtane „świetnie pani/pan wygląda”. A skoro mam swój system zaczynam szkolić. Zarówno przyszłe stylistki (bo czuję się odpowiedzialna za standardy naszej branży) jak i korporacje z zasad stylu biznesowego. Za projekt usługi dostaję nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Ministerstwa Gospodarki „Dobry Wzór”

2008

„Halo, pani Osa? Widziałam pani zdjecie wśród czytelników pisma „Activist”. Dzwonię ze studia Dzień Dobry TVN, ma pani taki ciekawy zawód – czy da się Pani zaprosić do studia?”

Kula śniegowa zaczyna się toczyć. TVN. TVP, Polsat, Newsweek, Wprost, Gazeta Wyborcza. Jestem newsem. Klientów jest coraz więcej.

2006

Kawiarnia na Starowiślnej w Krakowie. Razem z moją przyjaciółką graficzką z Londynu jemy ciastko i próbujemy wymyślić, gdzie mogłabym pracować. Mam za sobą doświadczenia bycia modelką, PRowcem i Visual Merchandiserem. We wszystkim jestem dobra. Niczego nie kocham.

„Słuchaj, a może personal shopping? W Londynie to bardzo popularne” – rzuca przyjaciółka „Hmn, jakby to nazwać po polsku? Osobista stylistka?” – zastanawiam się głośno „Pięknie się to składa w OSA, mam już pomysł na logo”.

Zakładam stronę. W Polsce to pierwsza tego typu usługa. Nikt z bliskich nie wierzy, że koncept chodzenia z ludźmi na zakupy może wypalić. A jednak znajdują się pierwsi klienci. I okazuje się, że to jest to, co kocham i mam do tego talent.