Jak o siebie zadbać? Sprawdzone sposoby! - personalstylist.pl

Dołącz do mnie!

Jak o siebie zadbać? Sprawdzone sposoby!

środa, 22 lutego, 2023, Monika Jurczyk


Żeby dobrze się czuć, mieć energię i błysk w oku niezbędne jest dbanie o siebie i swój dobrostan. Jeśli nie dbasz o siebie to nawet sukienka Diora nie pomoże i nie będziesz wyglądać olśniewająco. Więc jak o siebie zadbać nie wydając fortuny?

Jak o siebie zadbać?

Przedstawię Ci kilka moich sprawdzonych sposobów:

  • Regularne picie wody 

Wprowadź nawyk regularnego picia wody. Twoja skóra Ci za to podziękuję. Możesz przygotować sobie termos z wodą czy dzbanek przy biurku i sięgaj po wodę jak najczęściej

  • Pratyka Jogi 

Lub innej aktywności, którą lubisz. Ja polecam ćwiczenia jogi z Eli Wiórkowską, dostępne są jej praktyki na YouTube. Wystarczy 30 minut dziennie. Pamiętaj! Mnie też nie zawsze się chce, ale  warto rozruszać swoje ciało. 

  • Płukanie ust olejem 

Płukanie ust olejem kokosowym codziennie rano wpływa dobrze na higienę jamy ustnej. Przez to, że 20 minut po płukaniu, nie można mówić mam czas na chwilę wyciszenia, zadbania o siebie i swoje myśli zanim wpadnę w wir komentarzy na YT, Instagrama i maili. 

  • Wychodzenie do natury 

Regularnie praktykuję spacery po lesie, ale też po parku w mojej okolicy. Nawet w środku miasta możemy znaleźć kawałek zielonego skweru, parku. 

Jak dbać o siebie?
  • Sen 

Tutaj możemy potrzebować większych nakładów finansowych, jednak u mnie dużo zmieniła sama wymiana poduszki na taką z łuską gryki. Ja mam ten model. Ważny też jest dobry materac, jednak jest to zdecydowanie większy wydatek. 

  • Co mnie uszczęśliwia?

Staram się codziennie pytać siebie co sprawia, że jestem szczęśliwa. To są drobne rzeczy np. dobra kawa, herbata, czas z dzieckiem. Dzięki temu czuję się lepiej i doceniam nawet najmniejsze przyjemności i szczęśliwe chwile. 

Więcej o moich sposobach dbania o siebie znajdziesz w moim bezpłatnym e-booku!

Zależy mi żeby każda z Was czuła się dobrze dlatego pobierz e-booka!

.

Sprawdź inne moje wpisy:Więcej sztuczek stylizacyjnych na moim YouTube

Sprawdź