Kreski w makijażu - makijaż krok po kroku - personalstylist.pl

Dołącz do mnie!

Kreski w makijażu

czwartek, 18 maja, 2023, Monika Jurczyk


Kreski w makijażu oka – dlaczego poruszamy ten temat? Po ostatni wpisie odnośnie makijażu oka, pojawiło się bardzo wiele pytań do Karoli odnośnie właśnie malowania kreski na oku!

Dlatego po raz kolejny zaprosiłam Karolinę, żeby podzieliła się z Wami podstawami odnośnie kreski na oku.

Kreska na oku spełnia kilka funkcji. W swojej podstawowej wersji optycznie zagęszcza linię rzęs i sprawia wrażenie, że jest ich więcej. Umiejętnie wykonana może skorygować lub podkreślić Twój kształt oczu. Z pewnością dodaje też 100 punktów do seksapilu ;).

Pięknie wyrysowana kreska, bez znaczenia, czym robiona – wierz mi – potrafi być też zmorą. Wizażyści, zanim dojdą do perfekcji i opanują tę cenną sztukę, muszą długo trenować.

kreski w makijażu jak malować kreski makijaż oka

Jakim produktem zrobić idealną kreskę?

Zanim przejdziemy do techniki, powinnaś uzbroić się w odpowiednie narzędzia. Dlatego zaczniemy od tego, czym możesz wyrysować idealną kreskę.Do dyspozycji masz kilka różnych kosmetyków:

  • eyeliner w pisaku/kałamarzyku/żelu
  • kredki
  • cienie do powiek

Oprócz produktu potrzebujemy również narzędzia, ja rekomenduję pędzel skośny. Są najlepsze do kresek.

Posiadając już produkty malowanie kresem zaczynamy od… poznania swojego kształtu oczu! Tak, wtedy łatwiej będzie nam zrobić idealną kreskę.

A kształty oczu dzielimy ze względu na:

  • wielkość,
  • rozstaw,
  • głębokość osadzenia,
  • położenie kącików.

Szerzej o kształcie oczów pisałam TUTAj. Gdy znasz już swój kształt kolejnym krokiem jest przygotowanie powieki. Jeśli Twoje powieki nie mają tendencji do przetłuszczania, to nie musisz nic robić, możesz spokojnie na czystą skórę nałożyć eyeliner. Jeżeli natomiast chcesz, aby kreska była trwała i trzymała się jak najdłużej, to możesz użyć bazy pod cienie w kremie w kolorze skóry.

Kreski w makijażu oka

Od czego zacząć budowanie kreski na oku? KRESKĘ ZACZNIJ OD WYZNACZENIA LINII UNOSZĄCEJ ZEWNĘTRZNY KĄCIK.

Wyznacz linię w taki sposób, aby stworzyć rodzaj kreski, który chciałabyś zbudować. Standardowo i w większości przypadków narysuj linię tak, jakbyś chciała wyciągnąć dolną linię wodną jeszcze do góry. Rób to na otwartym oku, patrząc przed siebie! Kieruj pędzelek skośny dłuższym końcem w kierunku skroni, jego kształt sam wyznaczy Ci linię. Według mnie to najprostszy sposób.

Zakończ rysowanie linii, pamiętając, że im dłuższa będzie, tym bardziej widoczna kreska. Zawsze końcówka ma być najcieńsza i przeważnie wygląda jak „kopnięty” trójkąt.

Widzisz to nie takie trudne!

kreski w makijażu karolina ciochoń monika jurczyk

Pamiętaj, że trening czyni mistrza, a żeby Ci ułatwić naukę przygotowałam więcej trików w kursie Kreski w makijażu – SPRAWDŹ. Oprócz teorii prowadzę Cię za rękę przez praktykę. Przygotowałam dla Ciebie również listę polecanych przeze mnie kosmetyków! Dołączysz?Więcej sztuczek stylizacyjnych na moim YouTube

Sprawdź