O nas

Historia firmy

 • Rok 2006

  Kawiarnia na Starowiślnej w Krakowie. Razem z moją przyjaciółką graficzką z Londynu jemy ciastko i próbujemy wymyślić, gdzie mogłabym pracować. Mam za sobą doświadczenia bycia modelką, PRowcem i Visual Merchandiserem. We wszystkim jestem dobra. Niczego nie kocham.

  „Słuchaj, a może personal shopping? W Londynie to bardzo popularne” - rzuca przyjaciółka „Hmn, jakby to nazwać po polsku? Osobista stylistka?” - zastanawiam się głośno „Pięknie się to składa w OSA, mam już pomysł na logo”.

  Zakładam stronę. W Polsce to pierwsza tego typu usługa. Nikt z bliskich nie wierzy, że koncept chodzenia z ludźmi na zakupy może wypalić. A jednak znajdują się pierwsi klienci. I okazuje się, że to jest to, co kocham i mam do tego talent.

  1011755 806733792677477 982848360 n

 • Rok 2008

  „Halo, pani Osa? Widziałam pani zdjecie wśród czytelników pisma „Activist”. Dzwonię ze studia Dzień Dobry TVN, ma pani taki ciekawy zawód - czy da się Pani zaprosić do studia?”

  Kula śniegowa zaczyna się toczyć. TVN. TVP, Polsat, Newsweek, Wprost, Gazeta Wyborcza. Jestem newsem. Klientów jest coraz więcej.

 • Rok 2010

  „Pani Moniko, a jaką ja jestem właściwie sylwetką?” - pyta klientka. Niejedna. Okazuje się, że tradycyjne systemy sylwetek nie działają. Wymyślam swój. SYLWETKA OSY zaczyna być testowana na wielu klientkach. I okazuje się, że nie tylko kreuje sylwetkę, ale realnie pomaga w zakupach. Odpowiednie fasony dobrane w zestawy „sprzedają” ubrania dużo lepiej niż wyświechtane „świetnie pani/pan wygląda”. A skoro mam swój system zaczynam szkolić. Zarówno przyszłe stylistki (bo czuję się odpowiedzialna za standardy naszej branży) jak i korporacje z zasad stylu biznesowego. Za projekt usługi dostaję nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Ministerstwa Gospodarki „Dobry Wzór”

 • Rok 2012

  Wychodzi moja pierwsza książka “Bądź boska”. Uczucie kiedy zobaczyłam ja na półce - bezcenne.

  badz-boska-osobista-stylistka-radzi-b-iext41744712

 • Rok 2014

  Publikuję drugą książkę “Szefowa Swojej Szafy” dotycząca damskiego dress code. Autorski system Master of Business Image zaczyna istnieć i funkcjonować w świecie korporacji i biznesu.

  szefowa-swojej-szafy-badz-boska-i-elegancka-w-pracy-w-iext43000294 (1)

 • Rok 2016

  Spełnia się jedno z moich zawodowych marzeń. Jestem mówcą na TEDx. Mam nadzieję, że moja filozofia ubierania trafi również do odbiorców zagranicznych!

  IMG 4076

  ZOBACZ PREZENTACJĘ

 • Rok 2017

  2017 to rok pod znakiem kręcenia odcinków programu "Zmiana Pełną Parą" w TLC Polska oraz tworzenia własnej marki kosmetycznej.

 • Rok 2018

  Zostaję zakupową twarzą “Złotych Tarasów’ pojawiam się na bilbordach, autobusach i oczywiście dbam o najwyższą jakość usług osobistej stylizacji w tym centrum.

  Warszawa vis a vis Złote Tarasy - noc (2)

 • Rok 2018 Kwiecień

  Mój autorski system sylwetek zostaje zaimplementowany w naszym startupie a’Pear i dostaje międzynarodową nagrodę od marki Farfetch.

  DSC04702-3-compressor

 • Rok 2019 Październik

  Samodzielnie wydaję moją trzecią książkę "Styl bardzo osobisty" o stylu, samoakcpetacji i zakupach.

  nastrone2

Poznaj nasz zespół

Monika Jurczyk - Osa

Monika Jurczyk - Osa

Szefowa Wszystkich Szaf

W 2006 roku wymyśliłam sobie zawód: osobista stylistka. To doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem dziś. Nadal lubię zawodowo chodzić na zakupy, ale przyjemność sprawia mi też pisanie książek o stylu oraz dawanie wykładów motywujących do zmian.

Zmian nie tylko w szafie. Wierzę, że ubranie to narzędzie do głębszych zmian w życiu. Prywatnie uwielbiam być kobietą i mamą. Lubię polskie morze. Wierzę w autentyczność.

Małgorzata Kuniewicz

Małgorzata Kuniewicz

Aktualnie szczęśliwa mama na urlopie macierzyńskim

Moje dwie wielkie pasje to kino i moda. Pierwszą częściowo zrealizowałam kończąc studia filmoznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Drugą pasję realizuję zawodowo - jestem ekspertką do spraw mody. Według mnie każdy człowiek ma swój niepowtarzalny charakter. Moim zadaniem jest poznanie osoby, jej zainteresowań i zajęć zawodowych, a potem ustalenie najbardziej adekwatnego stylu ubioru.

Moje umiejętności wynikają ze szczególnej intuicji i „oka filmowca” oraz wieloletniego zajmowania się ubraniami i modą. Jestem doskonale zorientowana w aktualnych trendach, lecz im nie ulegam bezkrytycznie. Ubranie ma być podkreśleniem osobowości człowieka, jego dopełnieniem, a nie „przebraniem”.