Jak dobierać torebki? - personalstylist.pl
BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ
BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ BREAKING NEWS! Rozbij bank pomysłów stylizacyjnych! Tylko do 15.04 możesz dołączyć do przełomowego kursu! ZOBACZ

Dołącz do mnie!

Jak dobierać torebki?

piątek, 13 stycznia, 2023, Monika Jurczyk


Uważam, że torba to bardzo ważny element stylizacji, i nie rozumiem, dlaczego jest traktowana jak kopciuszek. Wykorzystywana do najcięższych zadań, bo nosi za nami połowę domu i trzy czwarte biura, trzymana w ciemnych miejscach (pod biurkiem, na wycieraczce samochodu, pod stołem). Czasem pełni rolę poduszki, szczególnie podczas długiej podróży pociągiem, czasem parasola. A do tego jest często wybierana na samym końcu i oszczędzamy na niej najbardziej. No, nie ma łatwo ta dziewczyna. A może po prostu nie wiesz jak dobierać torebki?

Ponoć dzielimy się na te, które mają dużo butów, i te, które wolą torebki. Muszę przyznać, że mam więcej butów, ale są to raczej krótkie romanse, a w przypadku torebek to zwykle rozsądniejszy, ale trwalszy związek, więc nie do końca zgadzam się z tym podziałem. Moim zdaniem torby muszą przestać być kopciuszkiem i mieć życie, na jakie zasłużyły.

Powinny być wybierane z miłością i błyskiem w oku i traktowane jak księżniczki. Niemusi ich być dużo. Więc jak dobierać torebki?

Jak dobierać torebki?

Na początek wystarczą trzy: duża na co dzień, mniejsza na ramię i kopertówka na wieczór.

Później mogą dojść kolejne. Wiadomo, jak istotne jest pierwsze wrażenie w kontaktach prywatnych i zawodowych – zazwyczaj mamy wtedy ze sobą torebkę. To z niej wyjmujemy portfel w sklepie lub ważne dokumenty na spotkaniu, to z nią wchodzimy do biura czy na przyjęcie. Jest ważna.

Duża na co dzień

Absolutnie najważniejsza i noszona najczęściej. Nie, nie musi być czarna. OSObiście preferuję granatowe lub o wężowym wzorze, ale może być też brązowa, neonowa lub srebrna. Pakowna, najlepiej zamykana i ze wzmocnionym paskiem i uchwytami. Niekoniecznie z logo, ale na pewno dobrej jakości.

Mniejsza na ramię

Moja ostatnia wielka miłość. Musi zmieścić mały notatnik, więc nie jest taka całkiem maleńka. Idealna w sytuacji, kiedy chcesz mieć wolne ręce (a to w moim przypadku ważne jest prawie codziennie).

Kopertówka lub inna wieczorowa

Torebeczka na szminkę, telefon, klucze i kartę kredytową. Koniecznie taka, przy której dżinsy i biała koszula stają się strojem efektownym. Pewnie zapytasz, czy warto. Bo przecież używasz jej raz na jakiś czas. Tak, zgadzam się, nie jest to codzienna torebka. Jednak wyjątkowe chwile warto podkreślać.

Żeby wybrać torebkę marzeń i odróżnić kopciuszka od wrednej siostry, odpowiedz sobie na kilka pytań czy:

  • jest lekka? Jeśli jest ciężka już w sklepie, to wyobraź sobie, jaka będzie z zawartością. Łańcuszki nadają się do małych torebek, w większych będą uwierać w ramię, podobnie jak bardzo cienkie paski.
  • ma wygodne rączki i pasek?
  • nie zsuwa się z ramienia?
  • ma przegródki i zamek? (jeśli to dla ciebie ważne)
  • pasuje do twojej palety kolorów?

Trzy główne zasady stylizacji torebek:

  1. Torebka nie musi tworzyć kompletu z butami.

2. Torebka może być w kolorze butów, ale lepiej, żeby miała inną fakturę.

3. Rozmiar torebki rośnie wprost proporcjonalnie do rozmiaru sylwetki; przy większej sylwetka wydaje się mniejsza.

Mam nadzieję, że już wiesz jak dobierać torebki!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o dobieraniu dodatków sprawdź mój e-book oraz materiały video „To nie tylko dodatki”.

Sprawdź inne moje wpisy:Więcej sztuczek stylizacyjnych na moim YouTube

Sprawdź