Od czego zacząć przegląd szafy? - personalstylist.pl

Dołącz do mnie!

Od czego zacząć przegląd szafy?

piątek, 10 lutego, 2023, Monika Jurczyk


“Monika, od czego zacząć przegląd szafy?”  to jedno z najczęstszych pytań do mnie. A od kiedy ograniczyłam ilość usług tych pytań jest jeszcze więcej. Obserwatorki dają też znać, że mają za dużo ubrań albo, że kompletnie nie mają co na siebie włożyć.

W swojej zawodowej pracy słyszałam to tysiące razy, bo przejrzałam jakieś tysiąc szaf.

Wypracowałam kilka zasad, które pomogą Ci zacząć i zrobić porządny przegląd szafy.

Od czego zacząć przegląd szafy?

Zasady przeglądu szafy:

1. No mercy = bez litości 

Nie miej litości dla ubrań, które są: 

  • Za duże/za małe. 

Nie trzymaj ubrań na czas po diecie, przed dietą i na jakąś bliżej nieokreśloną okazję. Te rzeczy niepotrzebnie zajmują miejsce i stwarzają pozory, że masz co na siebie włożyć. 

  • Zniszczone.

Według mnie jeśli ubranie ma plamy, jest wyblakłe czy znoszone to nie nadaje się do noszenia. Nawet po domu. 

  • Których nie nosiłaś co najmniej rok. 

Wierz mi musi być jakiś powód dlaczego dana rzecz nie była noszona tak długo. Jeśli masz wątpliwość, poczekaj, dzień dwa, jeśli to za mało to wrzuć rzecz do pudła z napisem: zajrzę tutaj za pół roku. 

  • Nie pasują do Twojego stylu, nie lubisz ich i nie czujesz się sobą.

Rozumiem, że w przeglądzie szafy pojawiają się sentymenty, jeśli masz takie rzeczy stwórz im specjalne miejsce. Możesz mieć pudło z napisem “fashion moments”. Przeglądaj je co jakiś czas, ale niech te ubrania nie zajmują Ci miejsca w szafie

2. Miłość = jakość 

W moim przypadku sprawdziło się to idealnie, postanowiłam mieć w szafie tylko ubrania, które kocham. Okazało się, że zostają ze mną ubrania dobrej jakości. Głównie dlatego, że są wygodne, miłe dla ciała i oddychające.

Może w miłość warto inwestować? Naprawdę wystarczy Ci jedna ukochana, porządna kurtka niż cztery wątpliwej jakości, w których nie czujesz się dobrze. Przy każdej rzeczy w szafie zadaj sobie pytania “czy to kocham?’ i jeśli nie – wiesz co robić 🙂

3. Dużo nie znaczy dobrze

Jeśli masz za dużo rzeczy w szafie to wydłuża się proces tworzenia stylizacji i wybierania ubrań na co dzień. Właśnie dlatego warto robić przegląd szafy – żeby odzyskiwać czas!

Jeśli uważasz, że nie masz co na siebie włożyć to zamiast biec w panice do sklepu przejrzyj na spokojnie co już masz i przygotuj zestawy. Jestem pewna, że znajdzie się tam masa pięknych ubrań, o których zapomniałaś, bo masz wszystkiego za dużo.

To tylko kilka wskazówek na początek drogi pt. “Jak zrobić przegląd szafy”. Jeśli potrzebujesz więcej to zapraszam Cię na mój kurs Przegląd Szafy – znajdziesz tam motywację, mnóstwo lekcji i wskazówki jak zarobić na używanych ubraniach.

A jeśli interesują Cię treści modowe, zobacz inne moje wpisy:Więcej sztuczek stylizacyjnych na moim YouTube

Sprawdź